schránka důvěryZřízena: září 2008
Umístění: chodba v 1. patře proti schodišti vedle učebny fyziky
Výtvarný návrh a realizace: Stanislav Kopal, žák 9. třídy, dokončeno v dubnu 2009
O schránku pečuje: Mgr. Magda Kalašová, školní preventistka

Schránka důvěry má sloužit všem dětem. Asi proto se autor výtvarného řešení Stanislav Kopal inspiroval ilustracemi v učebnici angličtiny. Jeho návrh veselé dívky, která schránku nese nad hlavou, vyhrál ve školní anketě o nejhezčí výtvarné řešení a Standa se také ujal realizace malby na stěně školní chodby. Obrázek se možná dětem líbil i proto, že ukazuje, jak se těžké starosti stávají lehoučkými, když se s nimi máme komu svěřit.

SCHRÁNKA DŮVĚRY
aneb
ŽIVOT NENÍ VŽDYCKY PEŘÍČKO

KAŽDÉMU se může stát, že se ocitne v situaci, se kterou si nebude vědět rady. I TOBĚ. Co člověka může štvát nebo trápit, toho je hodně.

· Děje se něco, co se ti nelíbí, co tě trápí a nevíš jak tomu zabránit. Nestíháš moc učení, máš konflikty se spolužáky nebo s učiteli, někdo ti ubližuje.

· Chceš upozornit na něco špatného, co se děje ve tvé blízkosti a ty tomu nedokážeš zabránit. Někdo třeba ubližuje tvému kamarádovi, ničí cizí věci,.... .

· Možná, že by ses jen rád/a na něco zeptal/a a stydíš se to říct. 

· A nebo máš nějaký dobrý nápad, který bys chtěl pomoci zrealizovat, něco ve škole postrádáš, máš návrh, co by se mohlo ve škole nebo ve třídě změnit, zlepšit, ….

Pak je tu možnost, svou otázku, stížnost, požadavek nebo návrh napsat na kus papíru a vhodit do schránky, která je umístěna v 1. patře u hlavního schodiště. Určitě ji najdeš.

Schránku bude 1x týdně vybírat Mgr. Magda Kalašová a pokud bude potřeba, požádá o radu výchovného poradce či vedení školy. Když budeš chtít dopis adresovat někomu jinému, napiš na obálku jeho jméno a psaní mu bude předáno. Je na tobě, jestli se podepíšeš, nebo ne.